Başvuru Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Başvuru sahibi kendisinin, eşinin ve tüm çocuklarının (kanunen evlat edinilmiş ve üvey çocukları dahil olmak üzere), çocuklar kendisi ile ikamet etmiyorlarsa dahi, yeni çekilmiş dijital fotoğraflarını başvuruya eklemelidir. (Online başvuruya dahil edilmeyen 21 yaş üstünde veya evli olan çocukların dijital fotoğrafları başvuruya eklenmemelidir.) Grup veya aile fotoğrafları kabul edilmeyecektir.

• Fotoğraf boyutları 600×600 boyutlarında olmalıdır.
(Fakat sizin 600 piksel x 600 piksel fotoğraf yüklemeniz şart değildir, elinizdeki 600×600 olmayan fotoğraflarınızı biz çekilişe uygun hale getireceğiz).
• Yüklediğiniz fotoğrafın renk derinliği 24-bit, formatı JPEG (Joint Photographic Experts Group) olmalıdır, tarayıcı ile taranan fotoğrafların resolution değeri en az 300 dpi(dots per inch) olmalıdır.
• Katılımcının kendisi, eşi veya tüm çocukları doğrudan fotoğraf makinasına bakar şekilde olmalı, kişinin başı öne ya da yana eğik olmamalı, ve portre fotoğrafın %50’sini kaplamalıdır.
• Fotoğrafı çekilen kişinin arkasındaki fon (perde) açık renk olmalıdır. Koyu renk veya desenli fonlarla çekilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
• Fotoğrafı çekilmiş kişinin yüzü net değilse fotoğraf kabul edilmeyecektir.
• Fotoğrafta kişi yüzünü kapatan bir şapka veya koyu renk camlı gözlükler takmışsa fotoğraf kabul edilmeyecektir.
• Fotoğrafı çekilen kişinin yüzünün açıkça gözükmesi şartı ile başörtüsü takılabilir.
• Askeri üniforma ya da başka üniformalar ile çekilen fotoğraflar şapkasız çekilmelidir.
• Siteye yüklediğiniz fotoğrafın çekilişe uygun olmaması durumunda size bildirim yapılacaktır.

Örneklerin bulunduğu sayfa:
http://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos/photo-page.html

Daha fazla bilgi için: https://travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html

“Başvuru Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?” üzerine 5 yorum

  1. Selam Ben başvuru yapacağım ama kafama takılan bir soru var , 20 günlük bir bebeğimiz var onun fotoğrafıda başvuru formuna eklenmek zorundamıdır ?

    1. Evet, bebeğinizin fotoğrafını da başvuru formuna eklemeniz gerekiyor. Bebeği beyaz bir çarşaf üzerine yatırıp, yüzü kameraya bakarken ve gözleri açık bir şekilde fotoğrafını çekmeye çalışın. Fotoğrafın mükemmel olmasına gerek yok , elinizden geleni yapmanız yeterli 🙂 Bol şans!

    1. Bu sene için 7 Kasım 2016 saat 20:00’de başvurular sona erdi. Bu tarihten sonra yapacağınız başvurular önümüzdeki sene için olacak.

  2. merhaba başvurular ne zaman başlıyor şimdi başvursak sonuç alabilirmiyiz yoksa ekim ayınımı bekleyelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir