Profil bilgileri: wanderlust - Yeşil Kart Forum


No Recent Activity

6 Ziyaretci Mesajı

 1. Türkiye'de Travel Document almak mümkün mü?
  Açıkcası onu bende bilmiyorum.mülakata gitmek, sorup öğrenmek, bir yol göstermelerini istemek randevuyu ertelemekten daha mantıklı olduğu kesin. Çünkü erteleyince sorunu dondurup rafa kaldırmış olursunuz. konsolosluk bildiğim kadarıyla yalan beyan olmadığı süreci yapıcı ve çözüm odaklı.
 2. Peki Türkiye'deyken bunu almak mümkün müdür? Malum Türk merciiler pasaport zaten vermiyorlar. Böyle bir seyahat belgesini de vermeyeceklerdir. ABD Büyükelçiliği Türkiye'deki birine Travel Document verebilir mi? Bu arada oldukça umutsuzluğa kapılmış haldeyim. Sizin mesajınız bir anda umut ışığı oldu benim için çok teşekkür ederim. Türkiye'deki OHAL durumu biter belki umuduyla olabildiğince erteletmeye çalışacağım randevuyu, erteletmek için de mail yolu mu kullanılmalı tam bilgi sahibi değilim. Yıllardır hayalini kurduğum bir şeyin ellerimden kayıp gitmesi büyük üzüntü verici...
 3. pasaportu olmayanlara verilen bir belge. 2 şekilde verilir.
  1) pasaportunu kaybeden vatandaş bulunduğu ülkedeki (yurtdışında) kendi ülkesinin temsilciliğine gider ve durumu izah eder. onlarda kendi vatandaşlarına kaybettiği pasaport yerine geçen bir seyahat belgesi (travel document) düzenler. ülkesine gidebilmesi için geçicidir.
  2) iltica talep eden mültecilere verilir. bu durumdaki şahsa "neden pasaportun yok git kendi ülkene pasaport al da gel" denemeyeceği için (can güvenliği olmadığı kabul edilir mültecilerin) onlarada travel document verilir.
 4. "travel document " verip vizeyi ona basmaları mümkün olmaz mı?Araştırdınız mı?
 5. "travel document" verip vizeyi ona basmaları gibi bir durum olabilir mi? Araştırdınız mı?
 6. Ohal masasına müracaat etmediniz mi?
Görülen Ziyaretci mesajı 1 to 6 of 6
wanderlust Hakkinda

Basic Information

İstatistik


Mesaj adeti
Mesaj adeti
2
Günlük Ortalama Mesajlar
0,01
Ziyaretci Mesajı
Toplam Mesaj
6
En yeni mesaj
01-02-2018 00:09
Genel Bilgiler
Son Aktivitesi
10-06-2018 23:26
Üyelik tarihi
24-01-2018
Tavsiye Puanı
0

1 Arkadaş

 1. Kemalbey Kemalbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

  Junior Member

  Kemalbey
Arkadaşlar gösterme 1 to 1 of 1