Türk Hava Yolları (THY), program yapımcısı ve sunucusu Dr. Mehmet Öz ile yolcularının seyahatlerini daha rahat ve sağlıklı geçirmelerini hedefleyen "Fly Good Feel Good" projesi kapsamında iş birliği anlaşması imzaladı.
İş birliği çerçevesinde Dr. Öz, THY'nin yolcularına sağlıklı beslenme ve egzersiz tavsiyelerinde bulunacak.
Proje kapsamında ayrıca THY'nin resmi sitesi, sosyal medya hesapları ve uçak içi eğlence sistemleri üzerinden uzman tavsiyelerinin bulunduğu kısa videoların gösterimi yapılacak.


İş birliği çerçevesinde Dr. Öz, İstanbul'dan New York'a giden TK01 sefer sayılı uçuşta yolculara sürpriz yaptı.
Dr. Öz, bu özel uçuş deneyiminde yaklaşık 300 yolcuya keyifli dakikalar yaşattı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, temel ilkelerinin misafirlere sunulan marka deneyimini sürekli geliştirmek olduğunu belirtti.


Misafirlerinin her anını daha konforlu ve keyifli hale getirmek istediklerini anlatan Aycı, "Uçuş deneyimleri boyunca onlara kendilerini iyi hissettiriyor olmak, ödüllü hizmet anlayışımızın önemli bir parçası. Dr. Öz, misafirlerimizin Türk Hava Yolları ile uçma ayrıcalığını uçak içinde daha güçlü yaşayabilmeleri için özel bir atmosfer oluşturacak." ifadelerini kullandı.

Dr. Öz ise THY'nin hizmet anlayışı ve ikramları ile dünyaca ünlü ve ödüllü bir havayolu olduğunu belirterek "Fly Good Feel Good, yolcuların uçuş deneyimlerinin sağlık ve zindelik boyutuna eğilen etkileyici bir proje. Projenin, Türk Hava Yolları marka deneyimini daha da yukarılara taşıyarak, yolculara gösterilen özeni ortaya koyması açısından çok güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

'Uçan doktor' uygulaması başladı

THY, projesi kapsamında ayrıca, programa kaydolarak uçuşlarında ekstra mil kazanabilen doktorların, uçakta doktora ihtiyaç duyulması durumunda görev almalarını sağlayan, gönüllülük esasına dayalı "uçan doktor" uygulamasını da başlattı.